Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžáky

                                        VESELÝ PANÁČEK

 

                        LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

 Naše školička  pořádá zimní, lyžařské dvoudenní a třídenní výlety, kde se děti budou učit lyžovat. Na výlet nás budou doprovázet všichni pomocníci školičky....Míša, Tomáš, Klára,......Výuka probíhá individuálně ( maximálně ve dvou ), s ostatními  dětmi si budeme hrát na sněhu. Lyžařskou výbavu má školka vlastní a děti tak  nepotřebují vlastní lyže a vybavení. První výlet se bude konat během února. Účast dětí není povinná - je na zvážení rodičů, jestli své dítě na hory s námi pošlou. Cena výletu se bude pohybovat od 3000- Kč do 4500,- Kč na tři až čtyři dny. Cena zahrnuje : ubytování, strava ( 5 krát denně ) +  pitný režim, doprava, vleky, lyžařská výbava, výuka lyžování instruktorem.

V rámci covidu 19 byly prozatím lyžařské výcviky pozastaveny.

 

 

 

Lyžařský výcvik   7. - 14.3.2020 dva turnusy

1.turnus - Vítek, Klárka, Olík, Mareček, Elenka, Jenda, Lukášek, Terezka, Anička, Míša, Martin, Eriček,

2.turnus - Táďa, Žanetka, Kristýnka, Eliška, Evička, Ondra, Emička, Sája, Táďa Č., Síma, Pája, Sofinka, Máťa P., Aďa

Cena na tři dny 3200,- Kč  -  zahrnuje : ubytování, 5 x denně strava + pitný režim, doprava, vleky, lyžařská výbava, výuka lyžování. Platí se před odjezdem hotově.

Cena na čtyři dny 4200,- Kč u lyžařů - druhý turnus bude cena větší - dražší vlek a jedna noc navíc- starší děti- tedy dražší vleky. Platí se před odjezdem hotově.

Přesné časy           sobota odjezd   11.00 hod

                               úterý návrat kolem oběda 12.00 - 13.00 hod

                               úterý odjezd 13.00 hod

                               sobota návrat kolem oběda 12.00 - 13.00 hod

Děti mohou v úterý přijít do školky ráno a počkat do odjezdu  na lyžák ve školce  a  děti, které přijedou z lyžáku mohou  na příchod rodičů  také počkat ve školce ( do 17.00 hod.) Jedná se o úterý 10.3.2019

Před odjezdem odevzdat obálku se jménem  - do ní kartu pojišťovny - stačí ofocená, vypsané užívané léky a jak užívat, telefonní číslo, email a případné zvláštní potřeby dětí, podepsanou bezinfekčnost a souhlas s výletem ( formulář dostanete před odjezdem ve školce), případné léky přibalit do hygienických potřeb nebo podepsané odevzdat pí.uč. Míše nebo Ivě

Do kufru zabalte...oblíbenou hračku, oblečení na lyže a vycházky (zateplené kalhoty, tepláky, mikina, čepice, rukavice, apd.), oblečení na pokoj ( tepláky, trička, pyžamo, spodní prádlo, ponožky, bačkory, punčocháče...), hygienické potřeby, ručník, krém na obličej...

Na cestu do batůžku přibalit pití a svačinu. Večeře a odpolední svačina už bude na místě. Děti, které budou  v úterý ve školce od rána budou mít oběd zajištěn ve školce.

Ubytování Hrabětice penzion Metaz s plnou penzí

Máme pětilůžkové pokoje, na každém pokoji bude spát jeden dospělý. U starších dětí se domluvíme, některé mohou spát bez dospělého.

Dozor...IVANA, MÍŠA S. ,TOMÁŠ, DUŠAN, MÁŤA, ADÉLA -v turnusech se prostřídáme

Případné dotazy odpoví  Ivana ve školce.

Čas odjezdu - jen přibližně. 1.turnus se vrátí v úterý  kolem oběda - děti mohou zůstat ve školce do vyzvednutí rodičů. 2.turnus bude kolem 13.00 až 14.00 hod odjíždět, opět mohou děti přijít do školky už  ráno. Odjezd v sobotu 7.3.2019 bude kolem 11.00 hod a příjezd v sobotu 14.3.2019 bude kolem oběda. Provoz školky nepřerušen. Při odjezdu i příjezdu budeme informovat rodiče sms zprávou.

 Děti prvního turnusu půjdou lyžovat  v sobotu odpoledne, v neděli a v pondělí dopoledne i odpoledne - v úterý odjíždí. Rozděleny budou do dvou skupin jedna skupina na pomě, druhá skupina na lyžích na páse.

Skupina na páse se bude učit základní lyžařský postoj, dotyky kolen dlaněmi, rovnováhu, obraty, vstávání, jízdu na pásu a výstup z pásu, pluh a zastavení.

Skupina na pomalé pomě se bude učit dosti podobné cviky jako druhá skupina v druhém turnuse. (uvedeno níže)

Druhý turnus bude lyžovat středa, čtvrtek, pátek, v sobotu odjezd. Budou také rozděleny na dvě skupiny. Výcvik je hodně orientován na výuku a zdokonalování jízdy na lyžích, letos spíše na zdokonalování - většina dětí z druhého turnusu už lyžuje, u druhého turnusu budou cviky přizpůsobené úrovni děti

1.družsvo -  rychlá poma a větší kopec a cviky mnohem těžší - projíždění nízkých branek, přestoupení do nové stopy, jízda s mírnými poskoky, zvedání lyže, jízda v tunelu vytvořeným z branek, jízda šikmo svahem s mírnými podřepy, jízda ve dvojicích.....

2.družstvo pomalá poma, menší kopec a cviky orientované na zvládnutí rovnováhy, jízda na vleku a dynamické formy pluhového oblouku, obraty a otočky, zvedání různých předmětů, jízda v hadovi, dotyky bot a podřepy, zastavení pluhem na povel, oblouky z pluhu......

 

Pokud to někomu  opravdu nepůjde ( jedná se o první turnus) a bude to pro něj spíše stres, zvolíme pro něj spíše procházkový režim. To platí hlavně u malých dětí,  převážně   se podařilo skoro u všech dětí naučit alespoň základy.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                           

 

 

 

 

Rubriky

lyžák 2020

Příspěvků: 0

Příspěvky

Co potřebujete vědět o letní školičce?

24. 3. 2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Lyžáky | Komentářů: 5